scorecardresearch

BURSA BİLİMLE ŞENLENİYOR

17 izlenme
Kategori Yaşam
Eklenme Tarihi 3 yıl önce
DilTürkçe
Açıklama
BURSA BİLİMLE ŞENLENİYOR
- BURSA BİLİM VE TEKNOLOJİ MERKEZİ’NİN BU YIL 4.’SÜNÜ DÜZENLEDİĞİ ‘BİLİM ŞENLİĞİ’, ‘TASARIM VE İNOVASYON’ ANA TEMASIYLA, 8- 10 MAYIS TARİHLERİ ARASINDA MERİNOS PARKI’NDA GERÇEKLEŞTİRİLECEK.
- BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI RECEP ALTEPE, BİLİM ŞENLİĞİ İLE İDEALİST, ÜRETKEN, BİRİKİMLİ VE BİLİME MERAKLI GENÇLER YETİŞTİRMEYİ AMAÇLADIKLARINI SÖYLEDİ.
BURSA – Bursa Bilim Ve Teknoloji Merkezi’nin bu yıl 4.’sünü düzenlediği ‘Bilim Şenliği’, ‘Tasarım ve İnovasyon’ ana temasıyla, 8- 10 Mayıs tarihleri arasında Merinos Parkı’nda gerçekleştirilecek. Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, bilim şenliği ile idealist, üretken, birikimli ve bilime meraklı gençler yetiştirmeyi amaçladıklarını söyledi.
Bursa’yı ulaşımdan altyapıya, çevreden spora ve tarihi kültürel mirasa kadar her alanda ön plana çıkaracak projelere ağırlık veren Büyükşehir Belediyesi, bilim ve teknoloji alanında da farkındalık oluşturmak amacıyla bu yıl dördüncü kez Bilim Şenliği düzenliyor. Türkiye’nin alanında en donanımlı binasında hizmet veren ve bugüne kadar 10 binlerce öğrenciyi bilimle buluşturan Bursa Bilim ve Teknoloji Merkezi’nin ev sahipliğinde Büyükşehir Belediyesi ve Milli Eğitim Müdürlüğü’nün destekleriyle düzenlenen ‘.Bursa Bilim Şenliği 2015’, Gölpark Sosyal tesislerinde Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, İl Milli Eğitim Müdürü Veli Sarıkaya ve Kültür A.Ş. Genel Müdürü Rıfat Bakan’ın da katıldığı basın toplantısı ile kamuoyuna tanıtıldı.